3 Sposoby na gotowanie mleka bezpiecznie

Nie ma wątpliwości, że gotowane mleko jest najlepszym mlekiem, które można dać niemowlętom i maluchom, ale jeśli jesteś w pośpiechu to gotowanie mleka zajmie trochę czasu.

A co jeśli nie masz czasu na gotowanie mleka, a chcesz nakarmić swoje dziecko tym pożywnym napojem, więc co zrobisz?

Gotowanie jest najprostszym sposobem przygotowania mleka, ale jeśli nie wiesz jak ugotować mleko, to możesz być w kropce. Opowiem Ci o trzech prostych krokach, dzięki którym Twoje mleko będzie bezpieczne i ugotowane w minutę.

1. Składniki

Przede wszystkim musisz kupić wymagane składniki, aby zrobić gotowane mleko. Składniki te to cukier, sól, cynamon i wanilia. Musisz je kupić w lokalnym sklepie lub na rynku.

2. Jak zrobić gotowane mleko?

Pierwszym krokiem jest dodanie wody do składników. Jeśli się spieszysz, to możesz użyć przegotowanej wody, ale będzie ona smakować nieco inaczej.

Teraz zagotuj wodę, a gdy już się zagotuje, dodaj do niej pozostałe składniki i gotuj przez 10 minut. Upewnij się, że woda nie powinna się zagotować, bo jeśli tak się stanie to mleko się zepsuje.

3. Jak przechowywać ugotowane mleko?

Jeśli jesteś w pośpiechu, aby nakarmić dziecko, to możesz przechowywać gotowane mleko w szklanym pojemniku i niech siedzi w lodówce przez 4 do 5 godzin.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post, ale jeśli chcesz wiedzieć więcej o gotowanym mleku to możesz przeczytać inne posty z tej serii.