Najlepszy sposób na zrobienie ciasta biszkoptowego z 3 jaj z octem

Ciasto biszkoptowe to rodzaj ciasta zrobionego z ubitych białek jaj i mieszanki mąki, cukru i rozczynu. Ciasto biszkoptowe ma wysoki stosunek powietrza do ciasta, dlatego nazywane jest biszkoptem. Nazwa pochodzi od jego charakterystycznej konsystencji, która podobno przypomina gąbkę. Jest to bardzo miękkie ciasto, które wykonuje się z jajkami.

Przepis na biszkopt jest bardzo prosty, ale nie dotyczy to samego wykonania ciasta. Wykonanie biszkoptu jest tak naprawdę bardzo skomplikowane, ponieważ wymaga doskonałej techniki.

Zacznijmy więc poznawać sekret tworzenia idealnego biszkoptu.

Jaki jest najlepszy sposób na zrobienie biszkoptu?

Najlepszym sposobem na zrobienie biszkoptu jest mieszanie białek z cukrem przez 1 do 2 godzin. Po tym czasie dodaj sok z cytryny i ekstrakt waniliowy. Teraz dodaj powoli mąkę i upewnij się, że używasz gumowej szpatułki.

Upewnij się, że nie dodajesz zbyt dużo mąki, ponieważ spowoduje to, że ciasto będzie ciężkie. Jeśli zrobisz je zbyt ciężkie, wtedy nie wyrośnie i nie będzie puszyste. Musisz dodać odrobinę proszku do pieczenia, aby ciasto było lekkie i puszyste.

Użyj miksera elektrycznego do ubicia białek. Możesz również zrobić ciasto ręcznie, jeśli masz cierpliwość, aby czekać przez długi czas.

Teraz dodaj do masy roztopione masło, serek śmietankowy i mleko. Dobrze wymieszaj, a otrzymasz jasny i puszysty biszkopt.

Dlaczego musimy dodać ocet?

Musimy dodać ocet, aby biszkopt był bardziej miękki i wilgotny. Ocet nadaje ciastu bardzo łagodny smak. Dzięki temu, ciasto jest również pyszne.

Wnioski:

Zrobienie biszkoptu nie jest łatwym zadaniem, ponieważ trzeba przestrzegać odpowiedniej techniki i idealnego czasu. Jeśli planujesz zrobić biszkopt, to lepiej jest poświęcić swój czas, ponieważ pomoże Ci to uzyskać doskonałe wyniki.